Razlika med ragbijem in ameriškim nogometom

Rugby - ameriški nogomet

Lahko je reči, da sta ragbi in ameriški nogomet podobni igri, saj imata isti izvor, vendar med njima obstaja velika razlika, ki je ni mogoče spregledati. Na prvi pogled ste morda celo pomislili, da sta tako ragbi kot ameriški nogomet ista igra. Vendar to ni tako. Zato bi morali za razumevanje razlike med ragbijem in ameriškim nogometom najprej imeti splošno predstavo o obeh igrah in nato primerjati obe, da bi videli razlike. Zato vam ta članek predstavlja definicije vsake igre in razlike med obema igrama; Ragbi in ameriški nogomet.

Kaj je Rugby?

Rugby, ki se v Evropi, Avstraliji, Afriki in celo Aziji pogosto igra po vsem svetu, je zelo fizična igra. Lahko je znana kot igra, ki zahteva znanje v nogometu, košarki in ameriškem nogometu. Igralci ragbija morajo teči po igrišču, dokler ne dosežejo gola druge ekipe. Učinkovito morajo prenesti žogo. Prav tako se morajo včasih ukvarjati z reševanjem, tako kot v ameriškem nogometu, da pridobijo žogo od nasprotnika. Za doseganje zadetkov v ragbijih morajo igralci vzeti žogo in žogo postaviti na dotik nasprotne ekipe. To je znano kot poskusi. Ali drugače, igralec lahko brca žogo med vratnice.

Kaj je ameriški nogomet?

Ameriški nogomet je pomembna in zelo priljubljena igra v ZDA. Igra se samo v ZDA. To je tudi zelo tekmovalna igra, ki zahteva veliko fizične moči. Če želite doseči, da igralec v ameriškem nogometu mora igralec potegniti žogo zunaj nasprotnikovega dotika. To je znano kot touchdown. Igralec ga lahko brcne tudi med vratnice. To je znano kot Poljski cilj.

Kakšna je razlika med ragbijem in ameriškim nogometom?

Zdaj, ko imamo splošno idejo o obeh igrah, poglejmo te razlike.

• Ameriški nogomet je tako imenovan, saj se v glavnem igra v ZDA, medtem ko je ragbi šport, ki se igra po vsej Evropi, Avstraliji, Afriki in celo v Aziji.

• Medtem ko igralci v ameriškem nogometu nosijo veliko težke zaščitne opreme, je v ragbiju dovoljeno le skromno oblazinjenje na glavi in ​​ramenih.

• V ameriškem nogometu je dovoljena neomejena zamenjava, medtem ko je v ragbiju dovoljeno le do 7 menjav.

• Ekipo sestavlja 11 igralcev v ameriškem nogometu, medtem ko 15 igralcev sestavlja ekipo v ragbiju.

• V ameriškem nogometu je en sodnik in 3 do 6 drugih sodnikov, v ragbiju pa 3 sodniki in video sodnik.

• Medtem ko je cilj v obeh igrah, da žogo spravimo mimo nasprotnikovega gola, se v ameriškem nogometu imenuje touchdown, vendar se imenuje poskus v ragbiju.

• Velikost igrišča v ameriškem nogometu je 109,7 x 48,8 metra, v ragbiju pa je 100 x 70 metrov.

• V ameriškem nogometu so štirje 15-minutni igralni pari z intervalom po dveh četrtinah, v ragbiju pa dve 40-minutni polovici.

• Premierno prvenstvo v ameriškem nogometu se imenuje Nacionalna nogometna liga (NFL) in v ragbiju sta dve glavni prvenstvi, imenovani Rugby League in Rugby Union.

• Velikost žoge, ki je kroglaste oblike, se razlikuje tudi pri obeh športih. Ameriški nogomet je dolg približno 28 cm, v središču pa okoli 56 cm. Kroglica za ragbi je približno 27 cm dolga in 60 cm v obodu na njeni najširši točki.